
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | Wraparound |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1.25 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 6.3 V |
| Contact Plating | Tin |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04224
Ext.Price$0.04224
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04224 | $0.04224 |
| 10 | $0.02112 | $0.21120 |
| 50 | $0.01915 | $0.95750 |
| 100 | $0.01736 | $1.73600 |
| 500 | $0.01574 | $7.87000 |
| 1000 | $0.01427 | $14.27000 |
| 3000 | $0.01294 | $38.82000 |
| 5000 | $0.01192 | $59.60000 |
| 10000 | $0.01098 | $109.80000 |
